Mistrzowie LOTTO TEAM na Baja Poland

2013-12-18 17:11:00

Baja Poland to szósta runda Pucharu Świata FIA w rajdach cross country oraz już kolejny start rajdowy LOTTO TEAM czyli Mistrza Krzysztofa Hołowczyca i jego ucznia Martina Kaczmarskiego. 30 sierpnia 2013 r. w hotelu Radisson Blu w Szczecinie odbyło się spotkanie ze sportowcami, przedstawicielami X-raid i LOTTO. Wydarzenie odbyło się tuż przed startem ponad 800 kilometrowego rajdu Baja Poland. Była to unikatowa możliwość poznania najbliższych planów LOTTO TEAM oraz obejrzenia nowego samochodu Martina Kaczmarskiego, jednego z najlepszych aut terenowych świata, od dwóch lat niepokonanego w rajdzie Dakar – MINI All4 Racing.

Spotkanie było okazją do przeprowadzenia rozmowy z Mistrzem Krzysztofem Hołowczycem oraz jego uczniem Martinem Kaczmarskim, a także z Tomasem Quandtem, PR Managerem zespołu X-Raid. Szczególne zainteresowanie zgromadzonych gości wzbudził start Martina Kaczmarskiego, po raz pierwszy nowym autem MINI All4 Racing. Ten nowy samochód z najwyższej półki budzi nadzieje na osiągnięcie jak najlepszych wyników w rajdzie Baja Poland oraz w kolejnych w zmaganiach tego młodego zawodnika.

- Czuję wielką ekscytację tym, że mogę jeździć MINI w kolejnych rajdach – mówi Martin Kaczmarski, uczestnik programu LOTTO TEAM. – Jestem zaszczycony, że będę pierwszym Polakiem, poza Krzysztofem Hołowczycem, który wystartuje samochodem, który zwyciężył dwa poprzednie Dakary. Podczas testów w Maroko mogłem przekonać się, że prowadzenie MINI All4 Racing to świetne uczucie. Auto doskonale się prowadzi, jest szybkie, zwrotne i ma dobre zawieszenie. Do tego doskonały 3 litrowy diesel z 2 turbinami, który daje naprawdę dobre rezultaty. Już nie mogę doczekać się debiutu za kierownicą MINI. Cieszę się, że zbiegło się to akurat z moim pierwszym startem w tym roku w Polsce, w szczecińskim Baja Poland. Bardzo lubię starty w naszym kraju, panuje na nich doskonała atmosferę. Wierzę, że dzięki temu uda mi się dojechać na wysokiej pozycji – dodaje.

LOTTO TEAM to innowacyjny program współpracy z polskimi sportowcami, który pozwala kształcić młode talenty. Jego założeniem jest współpraca Mistrza z Uczniem. Jest to program skupiający czołowych polskich rajdowców i motorowodniaków.

Zespół funkcjonujący według programu Mistrz i Uczeń: Mistrz, dzieli się doświadczeniem, podpowiada i wspiera Ucznia, który zaczyna karierę, szlifuje umiejętności i chce się uczyć od najlepszych. Poszczególni zawodnicy mają zaplanowane starty w prestiżowych zawodach. Zespoły rajdowe cały rok przygotowują się do startu w Rajdzie Dakar (styczeń 2014 r.). LOTTO TEAM to nowatorska filozofia wspierania sportowców i współpracy z nimi. Program realizuje ideę szerzenia wartości sportowych i społecznych, stwarza możliwość uczestniczenia w fantastycznym procesie kształtowania się przyszłych polskich mistrzów sportu.
Krzysztof Hołowczyc jako jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, jest znany fanom polskiego motosportu z licznych sukcesów na rajdowych trasach w Polsce i na świecie. Rajd Baja Poland jest dla niego szczególnie ważnym wydarzeniem, ponieważ jest jednym z jego ambasadorów oraz zwycięzcą sprzed roku. Na trasę rajdu wyruszy z jedynką i jest uważany za faworyta. Krzysztof Hołowczyc zajmuje obecnie trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji Pucharu Świata. Hołowczyc staje także przed szansą na objęcie pozycji lidera Pucharu Świata, bowiem traci obecnie 10 punktów do prowadzącego Jeana-Louisa Schlessera (126 pkt) i zaledwie 4 "oczka" do Nani’ego Romy (120 pkt). Niezwykle interesująco zapowiada się też start Martina Kaczmarskiego, podopiecznego Krzysztofa Hołowczyca w programie LOTTO TEAM, którego będzie wspierał przez cały sezon 2013 r.

– Nie będziemy wyważać drzwi, tylko je otwierać. Szlifować poszczególne elementy, eliminować błędy. Motosport wymaga wielu tysięcy przejechanych kilometrów, a doświadczenie zdobywa się łamiąc zawieszenia. Martin jest zawodnikiem inteligentnym i utalentowanym – to jest dla mnie duży komfort w kontekście naszej współpracy – powiedział Krzysztof Hołowczyc.
– Jesteśmy z Krzyśkiem w stałym kontakcie telefonicznym, często się widzimy, dużo razem pracujemy. Bardzo mi pomaga i każdy kilometr przejechany pod jego okiem to dla mnie ogromna lekcja. Oczekuje ode mnie bardzo wiele, ale to jest konieczne, żeby osiągnąć zamierzony efekt – dodał Martin Kaczmarski.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Działania 6.1 – Paszport do eksportu osi priorytetowej 6
Polska Gospodarka na rynku międzynarodowym
Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013
Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki
Mapa strony - Created by OS3 multimedia